Leicester – Burnley

The following two tabs change content below.
"En lirare med stort intresse för idrott och betting. Har rekat och skrivit texter under ett antal år där fotboll, innebandy och kampsport intresserar mig mest".

Latest posts by Puyol (see all)

Dela artikeln:

Leicester kraftsamlar i denna svåra stund. Laget är tillbaka på King Power Stadium för att hedra och även minnas klubbens ägare Vichai Srivaddhanaprabha och fyra andra som omkom i helikopterolyckan efter matchen mot West Ham. Leicester är tiondeplacerade i Premier League och denna matchen kommer såklart bli speciell match. En känslofylld sådan. Inte vilken seriematch som helst.

Burnley krisar just nu. Detta efter klubbens enorma succé förra året. Av allt att döma var det bara ett flax och nu är det istället fokus på bottenstriden. Blott åtta pinnar på 11 matcher är deras facit och med det hittas de strax ovanför den bottentrio som slussas nedåt i seriesystemet. Till matchen kommer man med tre raka förluster. Förmodligen kommer dagens match betyda mycket för hemmalaget.

Jag spelar på Leicester -1,0 (Asian Handicap) till 1,85 @ bet365.

  • Match: Leicester – Burnley
  • Spel: Leicester -1,0 (AH)
  • Odds: 1,85 @ bet365
  • Units: 5/10
  • Spelstopp: 16:00, 10/11

SpelbolagBonusLänk
Bet36521000 krSpela här!